17.1.2016 - Slovenský šampion mladých

Dnešním dnem se Ryo stal Slovenským šampionem mladých.16.1.2016 - Open Slovakia Cup 2015

První ročník Open Slovakia Dog Cup obsadil Ryo 7. místo v rase a pohlaví.30.11.2015 - Ryo Klubový šampion mladých (AICC)

Akari Angeland Niji Iro No Ryú získal ocenění Šampion mladých klubu AICC.27.10.2015 - Ryo šampionem štěňat Slovenska

Ryo splnil podmínky pro získání Slovenského šampiona krásy štěňat a to trojím získáním ocěněné Velmi nadějný 1.6.10.2015 - Vrh "A" uchovněn

Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit i tuto novinu...Dnešním dnem se podařilo splnit většinu podmínek pro uchovnění našeho vrhu "A", kdy Asuka již má splněno vše (DKK A/A a DKL 0/0) a Aimi (DKK A/A) chybí pouze jedna výstava, což bereme jako formalitu.3.10.2015 - Klubová výstava Horní Bečva

Tentokrát jsme zavítali na Klubovou výstavu na Horní Bečvu. Paní rozhodčí Zdenka Jílková posoudila našeho Ryoška ve třídě dorostu jako VN1, kdy se ji velmi líbil a předpovídala mu krásnou budoucnost. Asami poté jako poslední posuzovaný pejske získala ve třídě čestné Výborná 1. V závěrečných soutěžích se Ryo rozhodl, že raději bude dělat všechno možné, jen ne se předvádět, proto v soutěži o nejlepší dorost skončil druhý a poté společně s Asami v soutěži o nejkrásnější pár obsadili taktéž druhé místo. Děkujeme kamarádům a známým za příjemný den strávený u nás na Valašsku.25.-26.9.2015 - XIII. AKITACUP Poland 2015

Prodloužený víkend jsme si ještě více prodloužili na jedinečné výstavě Akitacup, která se po roce opět konala v polských Krotoszycích. V pátek jsme se zúčastnili přednášky Andrea Bordoneho o nových standardech pro akita-inu a večer jsme se stali součástí galavečeře. V sobotu pak nastal okamžik výstavy, kdy jsme velice nervózní očekávali odpolední vyhlášení výsledků, kdy jsme byli velice dojati výsledky, které určili dva japonští rozhodčí, pánové Hayashihara Motomu a Koji Kurio - Ryo skončil na krásném třetím místě ve třídě Youken B a Asami poté získala druhé místo ve třídě Souken A. Jsme velice šťastni z těchto výsledků a z Polska odjíždíme spokojeni a za společnost děkujeme všem, kteří se zúčastnili anebo jen přijeli podívat.7.9.2015 - Asami je Interšampion

Dnes je pro nás historický okamžik. Dnes ráno zazvonil pošťák a předal nám zásilku, jejímž obsahem byl diplom pro Asami, čímž se oficiálně stala FCI Mezinárodním šampionem krásy.22.-23.8.2015 - DuoDanube Bratislava

Tento srpnový víkend jsme se vydali s Asami a Ryem na duo CACIB na bratislavské Závodisko. První den posuzovala paní Mach ze Švýcarska a druhý den poté pan Salamon z Polska. Po oba dny bylo příjemné počasí a naši hafani dostali vždy stejné hodnocení, Ryo - VN1 a Asami - V3. Děkujeme Nikole, Milošovi, Honzovi a Lee za zpříjemnění doby mezi výstavami.1.8.2015 - Speciální výstava Přerov

První srpnový den, nutno podotknout, že velmi horký den, jsme se zúčastnili letošní speciální výstavy pro plemeno akita inu, která se tentokrát konala na výstavišti v Přerově. Jako první z akit se představil náš Ryošek a napoprvé ve třídě dorostu dostal posouzení VN1, v mezitřídě fen si to rozdaly fenky Asuka a Aimi z našeho vrhu "A", kdy Aiminka porazila Sukinku. Nakonec se ve třídě vítězů předvedla Asami, která získala V2 a res. CAC. Po výstavě následovala bonitace, kdy s hrdostí můžeme oznámit, že obě již zmiňované fenky z vrhu "A", byly zbonitovány a po doložení všech nutností se stanou chovnými a mohou mít štěňátka. Celou výstavu hodnotíme jako zdařilou, čímž děkujeme organizátorům a těšíme se na další podobnou akci na Moravě.6.7.2015 - Oblastní výstava Kelč

Tentokrát jsme se zúčastnili historicky první výstavy v Kelči s Ryoškem, který dokázal vyhrát nejlepší štěně ze všech štěňat. Jedna z nejlepších výstav, co jsme kdy byli. Příjemné prostředí, velmi bohatá tombola, regionální jídlo....mňááám, úžasné ceny - jídlo pro pejsky, kokardy, diplomy, poháry....no prostě jsme si z Kelče odvezli plný kufr. Děkujeme paní Frnčové za milé posouzení ve třídě i panu Havelkovi za ocenění v závěrečné soutěži, kterého si velmi vážíme.
28.6.2015 - Intercanis Brno

Dnes jsme navštívili CACIBovou výstavu v Brně, kde jsme měli přihlášné dva hafany. Ryo dostal od paní Jadranky Velmi nadějný 1 a Asami se výstavy nezúčastnila (hárání a totálně bez srsti).
13.6.2015 - Krajská výstava Zlín

Ryo má za sebou první výstavu - krajská ve Zlíně, kdy se choval naprosto úžasně, jako by v kruhu byl odjakživa, děkujeme panu Leoši Jančíkovi za posouzení a ohodnocení Velmi nadějný 1.
23.4.2015 - Akari Angeland Niji Iro No Ryú

Dnes večer, s jednodenním předstihem rozšířil naši smečku pejsek Akari Angeland Niji Iro No Ryú. Děkujeme Inga Sinditskaya za krásného klučinu.
25.2.2015 - Štěňátka - Vrh C

S radostí oznamujeme, že naše Asami je podruhé maminkou, tentokrát jsou její chloubou 4 kuličky - 3 peejsci a jedna fenečka.
24.-25.1.2015 - Štěňátka - Vrh B

Od sobotního večera do nedělního poledne se naše Ninuška rozhodla, že bude rodit. Na světě tak můžeme přivítat 3 nové akití kluky.
23.1.2015 - Potvrzení březosti Asami

Po kontrole u pana doktora můžeme oznámit, že je potvrzena březost naší Asami Ichi Go Ichimei se psem Niro Halne Wzgórze. Štěňátka očekáváme 28.2.2015 a oba rodiče můžete vidět u nás.
27.12.2014 - Pejskoprocházka Staré Hamry

Dnes jsme si udělali chlapský den, vyrazili jsme ve složení Niro, malý Jeník a velký Jeník směrem Staré Hamry. Po doslova vyšplhání se na Grúň jsme vyrazili se zbytkem smečky, která se sešla na Švarnou Hanku. Děkujeme za pozvání, nádherné počasí s výhledem až do Tater a všem zúčastněným za společnost.
27.12.2014 - Krytí Asami Ichi Go Ichimei

Dovolujeme si oznámit, že v sobotu 27.12.2014 jsme nakryli naši Asami Ichi Go Ichimei, a to našim psem Niro Halne Wzgórze. Štěňátka očekáváme koncem února.
29.-30.11.2014 - Duo CACIB Nitra 2014

Této výstavy jsme se zúčastnili s Asami, které chybí jeden CAC pro získání Slovenského GRAND šampiona, ovšem díky vylínání jsme úspěchů nedosáhli. Co nás ovšem velmi potěšilo je první úspěch našeho odchovu na mezinárodní scéně, Asuka Go Tsuna No Ogawa v neděli získala ocenění výborná 1 a svůlj první titul CAJC. Gratulujeme Lence a Víťovi a děkujeme za předvedení. Díky patří také všem s kterými jsme se mohli opět potkat.28.11.2014 - Krytí Ningo Halne Wzgórze

Dovolujeme si oznámit, že v pátek 28.11.2014 jsme nakryli naši Ningo Halne Wzgórze, a to Evropským vítězem 2014 psem Takehiko Kazoku Kanshin. Štěňátka očekáváme koncem ledna.
23.-25.10.2014 - EVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ BRNO 2014

Dle našeho mínění jsme se úspěšně zúčastnili Evropské výstavy psů a dalšcíh navazujících výstav (Národní a Speciální) v Brně, kde jsme vystavovali Asami a Niro s Ninou nám dělali doprovod. Ve čtvrtek na "Evropě" jsme se ve třídě šampionů dostali na pomyslnou "bednu" a skončili jsme čtvrtí, v pátek na národní výstavě jsme se umístili o stupínek výš, tedy na třetím místě opět ve třídě šampionů a nakonec v sobotu na speciální výstavě jsme skončili první v třídě šampionů, s tituly Vítěz speciální výstavy nakonec završený titulem BOS. Děkujeme všem které jsme potkali za příjemný pejskařský víkend a speciální poděkovánií patří Marušce za ubytování.
26.-27.9.2014 - AKITA CUP POLAND 2014

Naše první účast na jedné z nejprestižnějších výstav akit v Evropě. Úžasný zážitek, každému doporučujeme, příjemná atmosféra, nádherné akity v počtu o kterém se vám ani nezdá. Za nás se zúčastnili Ningo a Asami. Ningo nepostoupila doužšího výběru v konkurenci 22 fen ve třídě Souken a Asami zůstala těsně pod "bednou", tj. na 5 místě v konkurenci 10 fen ve třídě Seiken B.
13.-14.9.2014 - Duo Lučenec

První výstavní návštěva slovenského Lučence byla reklamou na zavlažování shora aneb rozbahněte svůj park. Po vydatných deštích výstavní kruhy vypadaly jako bazény na bahenní koupele, než místo, kde by se měla konat soutěž krásy psů. Páníčci při vstupu do kruhů zapadali po kotníky, v zatáčkách měli co dělat, aby touto zajisté léčivou směsí neozdobili i své pozadí a pejsci, to si myslím není třeba komentovat, každý si domyslí a zapojí svou představivost. V sobotu nás mimo počasí dorazily i posudky pana rozhodčího, které netřeba komentovat, mluví za vše (jeho nedělní představení to pouze dokazuje). V neděli bylo počasí kapičku vlídnější, ovšem s terénem se toho již moc udělat nedalo, každopádně Niro si splnil letošní slovenské výstavy a Asami je již v cílové rovince.
20.8.-2.9.2014 - Výstavní dovolená 2014

Letošní dovolená je ve znamení balkánských výstav. Začínáme v Posušje v Bosně a Hercegovině 23.8.2014 CACIBovou výstavou. Niro V1, CAC. CACIB; Ningo - V1, CAC, res. CACIB a Asami - V1, CAC, CACIB, BOB. Odpoledne navazuje Národní výstava - Niro - V1, CAC; Ningo - V1, CAC, BOB a Asami - V1, CAC. Těsně před záverečnými soutěžemi přicházejí bouřky, tak je vše odloženo na další den na ráno. Niro, Ningo i Asami získávají titul Šampion krásy Federace Bosna a Hercegovina. V závěrečných soutežích jsme nakonec překvapeni a Ningo vyhrává V. skupinu a získává BOG I.. Ihned poté začíná druhá CACIB výstava v Posušje, kde jsme se umístili následovně - Niro - V1, CAC, CACIB; Ningo - V1, CAC, res. CACIB a Asami - V1, CAC, CACIB, BOB. Druhá série výstav ná čeká o pár dní později v Makedonském Ohridu - 28.8.2014 - CACIB - Niro - V1, CAC, CACIB; Ningo - V1, CAC, res. CACIB a Asami - V1, CAC, CACIB, BOB. Druhá výstava CACIB na Ohridu se koná 30.8.2014, kdy Niro - V1, CAC, CACIB; Ningo - V1, CAC, res. CACIB a Asami - V1, CAC, CACIB, BOB a BOG III.. Poslední výstava z našeho turné se koná 31.8.2014 opět v Ohridu, kdy Niro - V1, CAC, CACIB; Ningo - V1, CAC, res. CACIB a Asami - V1, CAC, CACIB a BOB. Za zpříjemnění chvil i vystavování děkujeme zejména Evičce a maminkou a beaglíky, Kamilovi s Alešem a jejich yorkšíry a Bronce s rodiči a jejich irskými setry.
16.-17.8.2014 - DuoDanube Bratislava

Dvoj CACIB výstavu v Bratislavě absolvujeme poprvé. V pátek při příjezdu nás vítá v Bratislavě průtž mračen, tak je to všechno hnedka zajímavější. Tentokrát vystavujeme pouze Nira a Asami, Ningo jede jako doprovod. V sobotu Niro - V1 a Asami - V2, res. CAC, res. CACIB. V neděli už to bylo o poznání lepší a Niro - V1, CAC, CACIB a Asami - V1, CAC, CACIB, BOS. Děkujeme všem, se kterými jsme se potkali, za zpříjemnění tohoto výstavního víkendu.
9.8.2014 - Oblastní výstava Krajné - O pohár starostu

Tuto výstavu jedeme jen s Niroškem, kdy získává - V1, Vítěz třídy a Oblastní vítěz. Celý den si okořeňujeme návštěvou nedaleké zříceniny slavného Čachtického hradu. Prostě krásný letní den.
5.7.2014 - Klubová výstava AICC Křivonoska (Hluboká nad Vltavou)

Na této výstavě máme jediný cíl - dodělat bonitace, tzn. dodat vyšetření kyčlí pro Nira a projít si celou procedurou bonitace pro Ningo. Úkol byl splněn nad očekávání - Niro dodělal bonitaci, Ningo zbonitována a Asami jako třešinka na dortu obdržela titul Klubový šampion AICC. Děkujeme Věrce a Lukášovi za osobní i dopravní společnost a gratulujeme Kaori k dnešním výstavním úspěchům.
22.6.2014 - MVP Intercanis Brno

Dnes jsme se rozhodli vystavit pouze naši nejstarší Asami, kdy se ji na výstavišti v Brně moc nelíbilo a ve své třídě šampionů obdržela V3.
17.6.2014 - Vyšetření DKK

Nabíráme směr Ostrava, ordinace pana doktora Nytry na vyšetření dysplazií u Nira a Ningo. Výsledky jsou potěšující Niro A/A, neboli 0/0 a Ningo - B/A (1/0). Za vlídné slovo a posezení díky Věrce a Lukášovi (i Romanovi) ;-).
29.5.-1.6.2014 - Výstavy Národní VP Senec, Grand Prix Slovakia 2014 a Derby Winner Show 2014

Nejočekávánější víkend z výstavní sezony, třídenní akce na Slovensku. My vyrážíme již ve čtvrtek a campujeme u Slnečných jezer spolu s dalšími akiťáky. V pátek byla NVP Senec s panem rozhodčím Havelkou - Niro - VD1, Ningo - V4 a Asami - V2, res. CAC plus Asami v chovatelské skupině - nebyli vybráni do užšího hodnocení. V sobotu v Nitře - Grand Prix Slovakia 2014 s paní Dagmar Klein z Rumunska - Niro - V2 a Asami - V2, res. CAC a ještě Asami o chovatelskou skupinu Ichimei - nebyli vybráni do užšího hodnocení. No a nakonec v neděli se po noční bouřce nikomu z našich psíků nechtělo vystavovat na Derby Winner Show 2014, i přesto získali hodnocení od paní Fintorové - Niro - V1, CAC, CACIB a CRUFTS kvalifikace na rok 2015, Ningo - V2 a Asami -V3. Děkujeme všem spouúčastníkům za příjemně strávené chvíle prodlouženého víkendu.
19.4.2014 - Klubová výstava AICC - Praha-Braník

Tentokrát jsme vyrazili na klubovou výstavu AICC do Prahy. Naše cesta začala o den dříve, za místo přenocování jsme zvolili Sázavu s jejím známým klášterem. Místní penzion Korálek můžeme pouze doporučit. Samotnou výstavu přes prvotní obavy doprovázelo příjemné počasí. Na výstavě bylo cca 55 akit, byla tedy možnost si více méně udělat obraz o stavu českého chovu (bohužel tato akce kolidovala s jinou výstavou klubu KCHMPP, tak onen obrázek nemohl být úplný). Byli jsme rádi za setkání se spustou lidí ze stále více se rozrůstající rodiny našich akitích přátel. Naši hafani dopadli následovně: Niro - VD v konkurenci 11 psů ve třídě otevřené (splnil výstavní podmínky pro uchovnění v AICC), Ningo - V4 v konkurenci 7 fenek ve třídě mladých (splnila výstavní podmínky pro uchovnění v AICC) a Asami svou otevřenou třídu v konkurenci 6 fen vyhrála a stala se tak klubovým vítězem. Po skončení soutěží probíhaly bohitace, kde jsme uchovnili našeho Niroška, zatím bez dentgenů kyčlí, které plánujeme na červen. S výstavou jsme v konečném hodnocení spokojeni, udělali jsme si obrázek o tom co vše se u nás chová, mohli jsme zhodnotit, který pejsek by se nám líbil na případné krytí pro naše holčiny. Za setkání děkujeme všem s kterými jsme během této výstavy i krátce pohovořili.
13.4.2014 - Národní výstava Ostrava

Dnes jsme navštívili ostravskou národní výstavu, kde jsme vystavovaly naše fenky. Na této výstavě jsme se plánovali setkat se spoustou jak akitích, tak i jiných známých a tím největším pro nás bylo první představení našeho odchovu na výstavách. Tímto mnohokrát děkujeme Lence a Víťovi za pěknou prezentaci našeho odchovu Asuki. Paní rozhodčí Frnčová posoudila naši Ningo jako V4, Asami V2, res. CAC a abychom nezapomněli na Asuku, která obdržela VN2. Moc děkujeme za příjemné setkání všem se kterými jsme se mohli potkat.
12.4.2014 - Klubová výstava KCHSJP Slovensko

Další z výstav na našem výstavně oblíbeném Slovensku jsem tentokrát navštívili v Mošovcích. Tentokrát se jednalo o Klubovou výstavu Slovenského klubu severských a japonských plemen. Výstavě přálo počasí, které umocnilo příjmenou atmosféru. Našim pejskům se nepodařilo prosadit do závěrečných kol, i tak jsme spokojeni s výsledky - Niro - VD1, Ningo - V2 a Asami - V2, Res. CAC.
29.-30.3.2014 - DUO CACIB Nitra

Tento jarní (dle počasí spíše letní) víkend jsme vyrazili na dvoudenní výstavu na Slovensko, kde jsme první den byli překvapeni způsobem posuzování paní Britt ze Švédska. Druhý den posuzovala paní Voláriková ze Slovenska a Niro si vysloužil svého prvního CACe mezi dospěláky a Asami si vyběhala CAC a Reserve CACIB. Touto výstavou Asami také splnila podmínky pro získání SLOVENSKÉHO ŠAMPIONA KRÁSY. Za příjemnou společnost během vystavování děkujeme Věrce, Lukášovi, Lence a Pavlovi, včetně všech jejich hafanů.
18.1.2014 - Winter Dog Show Trenčín

Nejmenší z naší smečky - Nina, měla dnes premiéru na mezinárodní výstavě. Za příjemné posuzování děkujeme paní rozhodčí Ridarčíkové ze Slovenska, od které si Ningo vysloužila ocenění Výborná. Za podporu a příjemnou společnost poté patří díky Věrce a Lukášovi.
2.1.2014 - Štěňátka v nových domovech

S dnešním dnem jsme se rozloučili s našima holčičkama, které postupně odcestovaly do nových domovů. K naší radosti to není daleko, zůstávají na Moravě a my jsme šťastní, že je občas můžeme vidět.
9.11.2013 - Štěňátka

S radostí oznamujeme, že se nám dnes narodily dvě krásné kuličky - holčičky.
Kniha o Akitách

Prodáme knihu o akitách od americké spisovatelky Barbary Bouyet - AKITA Treasure of Japan vol II. (anglicky).
3.10.2013 - Sonograf

Dne 3.10.2013 jsme byli u pana doktora na sonografu a s radostí oznamujeme, že byly vidět minimálně 4 šťěnátka.
26.9. - 29.9.2013 - Dovolená Česko-Saské Švýcarsko

Letošní dovolenou jsme s našimi pejsky strávili v nádherdném prostředí Česko-Saského Švýcarska. Ubytováni jsme byli v romantické zřícenině hradu Tolštjen, kde jsem si hlavně smlsli na místní kuchyni, zejm. na svíčkovou vzpomínáme ještě teď. Během cestování jsme navštívili Kutnou Horu s chrámem svaté Barbory a kostnicí v Sedlci, nejsevernější město ČR Šluknov, krátce jsme zavítali do německé části tohoto národního parku se zastávkou v lázeňském městě Bad Schandau, soutěsky v okolí Hřenska. Navštívili jsme taky Panskou skálu, nádhernou procházkou z osady Kopec u Brtníků, přes skalní soutěsky labských pískovců a loupežnický Brtnický hrádek. Poslední den jsem zavítali na kopec Ještěd s nádhernými výhledy a prošli se centrem Liberce.
21.9.2013 - Oblastní výstava Buchlovice

Tuto výstavu jsem chtěli vyzkoušet jako startovní pro naši malou, aby se otrkala a věděla, jak to na takových výstavách chodí a co to vlastně je. Aby nebyla sama přibrali jsme ji na cestu kamaráda Niroška. Hodnocení bylo velice příjemné v nádherném prostředí zahrad Buchlovického zámku, jediné co nás zamrzelo na této výstavvě byla organizační stránka.
3. - 4.8.2013 - Rodinná procházka ICHIMEI

Prodloužený víkend strávený s rodinou naší Asami a dalšími pejskomilovníky v prostředí pískovcových skal v Českém Ráji. Za společnost děkujeme nejen taťkovi Koutarovi, jeho druhé ženě Maiko, bráškům Akiovi, Akimirovi, nevlastním sourozencům – sestřičkám Suri, Binasu Akiko a bráškovi Yoshiovi, další akitě Elze, ovčákům Bakovi a Rexince a taky jejich páníčkům. Během pobytu jsme se procházkovali, koupali, povídali, sbírali nové zkušenosti i grilovali.
7.7.2013 - Ningo Halne Wzgórze

Dnes jsme si z návštěvy u paní Jolanty dovezli červenou fenečku Ningo Halne Wzgórze. Je to malý čertík, který určitě rychle zapadne do naší smečky.
31.5. - 2.6.2013 - Výstavy Slovensko

Letos jsme se rozhodli zúčastnit třech výstav na Slovensku. Trošku jsme měli obavu z počasí, které se, ale nakonec celkem vydařilo a toho jak to zvládne nejmenší člen naší smečky - Honzík. Seneckou výstavu v pátek 31.5. posuzoval pan Jaroslav Matyáš, milý a příjemný pán, který Asami udělil její první titul CAC. Na sobotu a neděli jsme se přesunuli do Nitry. První den hodnotil nám již známý pan Vladimír Piskay. Pěkné, velké kruhy (až na ten kanál pod kobercem) a příjemné posuzování. Niro dostal svůj první CAJC a Asami nás doslova posadila na zadek – CAC, CACIB a BOB. V neděli poté byly akity svěřeny do rukou polskému rozhodčímu Grzegorzi Weronovi, u nějž Niro získal V1 a Asami CAC a CACIB. Za milou společnost děkujeme Věrce a Lukášovi s jejich aktikama a tetě Aničce, která nám jezdila s kočárkem a strýcovi Michalovi, který všechno fotí.
27.4.2013 Oblastní výstava - Dětřichov u Svitav

Zúčastnili jsme se oblastní a zároveň klubové výstavy KCHMPP, o.s. v příjemném prostředí kousek od Svitav. Předpověď počasí slibovala téměř celodenní déšť, ale nakonec se příroda umoudřila a mimo pár odpoledních kapek svítilo sluníčko. Akit i jejich páníčků se sešla celá řada, tak se bylo na co dívat i pokecat o jak jinak, akitích věcech. Výstava samotná s velkými kruhy a příjemným personálem se nesla v pohodovém duchu. Výstavy se zúčastnili jak náš Nirošek, tak i Asami, která vyhrála svou třídu.

© 2013-2015 Tsunanoogawa